SERDECZNIE WITAMY, WELCOME, HERZLICH WILLKOMMEN, BIENVENUS, BIENVENUTI, TERVETULOA
REKRUTACJA 2014/15 >
PROJEKT COMENIUS REGIO 2011-2013 >

AKTUALIZACJA: 17 marca 2014 r.

wpis: 17 marca 2014
Niemieckie gotowanie i degustowanie

Uczniowie klasy III c w ramach lekcji języka niemieckiego realizują projekt kulinarny 'Gotuj po niemiecku', który zaproponowała nam Pani mgr Aleksandra Pagacz-Pociask. Każda grupa ma za zadanie przyrządzić w domu wybraną przez siebie potrawę i na lekcji ją przedstawić. Ocenie podlegają: prezentacja w języku niemieckim procesu przyrządzania potrawy i jej walory smakowe:). Jak do tej pory swoje firmowe samołyki przygotowali: Anna Rymarczyk, Dominika Zając, Patryk Knapik – słynne ciasto austriackie Apfelstrudel (strudel jabłkowy), Justyna Miłek i Pamela Maj - Zwiebeltaschen (ciasteczka cebulowe z boczkiem ), Jakub Grzesiak i Piotr Wojsa - Schokoladen-Brownies (ciasto czekoladowe), Klaudia Dam i Karolina Sędek – gefüllte Spitzpaprika (nadziewane papryki z ryżem, pieczarkami i filetem z kurczaka) oraz Małgorzata Lipowska, Zofia Płażek i Maria Wojtas - przepyszny tort - Tort Sachera. Potrawy pojawią się również na dniu otwartym dla gimnazjalistów. Przed nami jeszcze bardzo dużo grup.

ZOBACZ KONIECZNIE > Tort Sachera

Za wszystkich trzymamy kciuki i życzymy powodzenia! Anna Rymarczyk, kl. III c


wpis: 16 marca 2014
Pływaczki z IX Liceum Małgorzata Lipowska i Monika Piątek znowu na podium

Po eliminacjach, które stanowiła Krakowska Licealiada nadszedł czas na etap wojewódzki. Dnia 12 marca 2014 r. w Suchej Beskidzkiej odbyła się Małopolska Licealiada Młodzieży Szkolnej w Pływaniu, w której wystartowało 115 zawodniczek z ponad 30 szkół całego województwa małopolskiego. IX Liceum reprezentowało 5 zawodniczek. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Małgorzata Lipowska z kl. III c, której pomimo złej predyspozycji zdrowotnej i zaciekłym finiszu udało się wywalczyć 1 miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym i to trzeci rok z rzędu. W jednym z najtrudniejszych 4 stylów pływackich tj. na 50 metrów stylem motylkowym 2 miejsce zajęła Monika Piątek z kl. I c, a Mariola Moskal wysoko notowane 11 miejsce. W najmocniej obsadzonej konkurencji nie zawiodły także nasze kraulistki plasując się w pierwszej dziesiątce. Daria Flak z kl. III d zajęła 8 miejsce, a Joanna Gšsiorek z kl.III d miejsce 9. Podziękowania składamy Pani mgr Iwonie Majerskiej za opiekę nad naszymi pływaczkami.

Anna Rymarczyk, kl. III c


wpis: 12 marca 2014
Podsumowanie akcji Wspieramy Ukrainę

W dniach 24-28 lutego w naszej liceum odbyła się akcja Wspieramy Ukrainę, której inicjatorami byli dr Tomasz Kornecki i dk. Michał Paruch. W pomocy na rzecz naszego wschodniego sąsiada walczącego o wolność udział wzięli uczniowie wszystkich klas. Dzięki ich zaangażowaniu zebraliœmy 239 zł oraz blisko 200 sztuk środków opatrunkowych i leków bez recepty. Akcja miała walor patriotyczny, uczyła solidarności między narodami i przygotowywała do życia w zjednoczonej oraz pokojowej Europie.

Serdecznie dziękujemy!


wpis: 4 marca 2014
Uroczyste otwarcie wystawy dokumentującej wieloletnią współpracę IX Liceum ze szkołami włoskimi w Urzędzie Miasta Krakowa

Zgodnie z zapowiedzią w dniu 3 marca (poniedziałek) o godz. 9.30 w Hallu Kamiennym Urzędu Miasta Krakowa przy pl. Wszystkich Świętych 3/4 odbyło się uroczyste otwarcie wystawy dokumentującej wieloletnią współpracę IX Liceum ze szkołami włoskimi: Istituto D`Istruzione Superiore 'V. Moretti' w Roseto, Liceo Scientifico Statale 'Innocenzo XII' w Anzio koło Rzymu i Istituto Tecnico Comerciale Luigi Einaudi Di Verona. Ekspozycja pozostanie tam jeszcze przez tydzień, tak aby wszyscy zainteresowani mogli ją obejrzeć.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Pan Tadeusz Matusz - Prezydent Miasta Krakowa ds. Edukacji, Pani Marzena Paszkot - Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny i Polityki Społecznej, Pani Mariola Jezuita - Inspektor Referatu Szkół Ogólnokształcących Wydziału Edukacji Miasta Krakowa i Pan Piotr Klimowicz - Przewodniczący Rady Dzielnicy V. Zaproszenie przyjął także Prezes Stowarzyszenia Polskich Kucharzy i Cukierników Regionu Małopolskiego - Pan Zbigniew Kurleto, który podczas pierwszego projektu poświęconego epoce renesansu zorganizował prawdziwą renesansową ucztę z oryginalnymi potrawami, takimi jakie były podawane na dworze królewskim w czasach królowej Bony.

W imieniu uczestników wymian zabrali głos Krzysztof Dąbrowa i Kinga Patecka, oboje już Absolwenci IX Liceum. Zgodnie twierdzili, że udział w wymianie włoskiej był dla nich piękną przygodą, a przyjaźnie wtedy zawarte trwają do dziś.

Więcej>

|| Fotogaleria ||


wpis: 3 marca 2014
Szkolne eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego EKO-PLANETA

W dniu 6 marca (czwartek) 2014 roku odbędą się w naszym liceum zawody Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego EKO-PLANETA. Informujemy uczniów, którzy zgłosili swój udział, że zawody te rozpoczną się o godzinie 8.35 w sali nr 15. Zapraszamy i życzymy powodzenia. Nauczyciele biologii.
| Archiwum |


Copyright © 2007-2008 IX Liceum Ogólnokształcące w Krakowie